«ناصر صبحی قره ملکی» مدیر دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان به خبرنگار جوانان «خبرگزاری برنا» گفت: وزارت ورزش و جوانان هزینه دوره‌های آموزشی طرح مشاوره قبل از ازدواج برای زوج‌های جوان را تقبل می‌کند.

به گفته او، ازدواج مهم‌ترین تصمیم زندگی هر فردی است. اگر زوجین پیش از ازدواج به مشاوران خانواده مراجعه کنند، با انتخاب درست‌‌تری می‌توانند زندگی خود را شروع کنند.

«صبحی» در مورد قوانین مربوط به تسهیل ازدواج گفت: در حال حاضر پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی و اعضای کمیسیون تخصصی ازدواج و خانواده را دریافت کرده‌ایم و تا پایان آذر جلسه‌ای با نمایندگان مجلس برگزار خواهیم کرد و سپس این لایحه را به مجلس ارائه می‌دهیم.

مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده با اشاره به آموزش مشاوران متقاضی برای کلاس‌های روانشناسی پیش از ازدواج افزود: متخصصان باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد را داشته باشند یا یکی از فعالان در حوزه روانشناسی در سراسر کشور باشند و کسانی که در زمینه روانشناسی، جامعه شناسی خانواده یا کسانی که در حوزه مشاور خانواده تخصص و مدرک معتبر دارند باید دوره‌های آموزشی را بگذرانند.

او با اشاره به اقداماتی در زمینه برگزاری کلاس‌های آموزشی مشاوران پیش از ازدواج گفت: در این زمینه یکی از اقداماتی که باید انجام بگیرد برگزاری کلاس‌های آموزش مشاوره در جهت تدریس دوره‌های آموزشی ازدواج به منظور ایجاد وحدت و رویه تدریس به این مشاوران است.

«صبحی» افزود: چندین استان برای برگزاری کلاس‌های آموزشی مدرسان متقاضی شده‌اند و به احتمال زیاد در آذر ماه  با مراکز روانشناسی قرار داد خواهیم بست، 2500 نفر آموزش‌های لازم را برای تدریس کلاس‌های روانشناسی به زوج‌های جوان در سراسر کشور به صورت استاندارد آموزش دیده‌اند و به زودی مشاوره‌های پیش از ازدواج آغاز خواهد شد. این اقدام با کیفیت بسیار بالایی در سراسر کشور انجام خواهد شد.

او با اشاره به اقداماتی در جهت تبادل و اطلاعات برای برگزاری همایش ملی و ازدواج موفق و تحکیم خانواده گفت: اولین جلسه شورای راهبردی در جهت تبادل اطلاعات برای برگزاری همایش ملی و ازدواج موفق و تحکیم خانواده با رویکرد اقتصاد مقاومتی در مهر سال جاری تشکیل شد و نظرات اعضای شورا در این باره اخذ شده و تا اواخر آذر نظارت اعمال خواهد شد.