مجله اینترنتی تالارنامه

تندرستی ، سلامت ، زیبایی

تالارنامه - مرجع تخصصی مشاغل مرتبط با عروسی

ازدواج دانشجویی، سالم‌ترین نوع ازدواج‌ است

ازدواج دانشجویی، سالم‌ترین نوع ازدواج‌ است

به گزارش پایگاه خبری علت، دکتر عبدالرضا کرد در سومین همایش‌ ویژه مجردین و متاهلین، از برنامه‌های پنجمین جشنواره «مسیر خوشبختی» که در تالار رازی مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه ازدواج دانشجویی یکی از کامل‌ترین ازدواج‌ها است، اظهار کرد: ۶۵ درصد افرادی که ازدواج دانشجویی انجام می‌دهند، شغل ندارند و تقریبا ۵۵ درصد افراد نیز به خدمت سربازی نرفته‌اند، اما با این وجود اکثر این افراد از زندگی خود راضی هستند.
 
وی ادامه داد: شرایط لازم برای یک ازدواج موفق آمادگی روانی، آماده‌سازی خانواده، شناخت و آزمون ملاک‌ها، منطقی و واقع‌گرا بودن فردمقابل است.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده با تاکید بر اینکه ازدواجی که شتاب‌زده شکل بگیرد، شتاب‌زده نیز از بین می‌رود، تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله در ازدواج، حریم‌سازی است که باید زوجین آن را حفظ کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.
 
کرد با بیان اینکه برخی افراد به دلیل نیازهای اجتماعی و خانوادگی خود را بی‌نیاز از ازدواج می‌دانند، افزود: اگر افراد برای رسیدن به رشد، کمال، رضای خداوند و آرامش ازدواج کنند، قطعا پایداری چنین زندگی‌هایی بیشتر خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: فردی که تنها زیبایی‌ را ملاک ازدواج قرار دهد، بدون شک مشقت زندگی او بالا خواهد بود چراکه زیبایی، ملاک مهمی برای پایداری زندگی نیست و رسیدن به یک زندگی پایدار مستلزم  دقت در انتخاب شریک زندگی است.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده تصریح کرد: یکی از عوامل خسته‌کننده در زندگی انسان، تکراری بودن آن است و در مقابل آن تازگی از جمله عواملی است که می‌تواند پایداری را در خانواده به اثبات برساند.
 
کردی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به مسیر خوشبختی لازم است به دنبال فردی باشیم که با دل، فکر و بیان ما را به درستی درک کند و به آن احترام بگذارد.
 
وی عنوان کرد: خانواده‌های باگذشت و با روحیه بالا، خانواده‌های مستحکمی هستند و در مقابل آن، خانواده‌های انتقام‌جو در زندگی خود استحکامی ندارند. زوجین باید در مقابل رفتارهای یکدیگر گذشت داشته باشند.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده تصریح کرد: صلاحیت زن و مرد تنها سواد دانشگاهی نیست، زیرا افرادی هستند که با وجود تحصیلات کمی که دارند، از فهم و شعور بالایی برخوردار هستند و می‌توانند با رفتار سنجیده با مشکلات پیش‌رو مواجه شوند.
 
کردی خاطر نشان کرد: ازدواج رستاخیز معرفت است و افراد دوست دارند با کسی ازدواج کنند که تسکین دهنده و مهربان باشد. مدرسه و دانشگاهی زیباتر از ازدواج وجود ندارد، چرا که منجر به اثبات انسانیت در زندگی افراد می‌شود.
 
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده عنوان کرد: ازدواج با مشکلات خاص خود همراه است و اولین مسئله در ازدواج، انسان بودن است.
 
وی افزود: ارزش‌ها، اعتقادات، احساسات و نگرش‌ها از جمله مفاهیم خانواده است که با کارکردهایی مانند محبت، حمایت، امنیت و کاهش فشار همراه می‌شود.
 
منبع : elat.ir
 

کانال تالارنامه,مجله