مجله اینترنتی تالارنامه

تندرستی ، سلامت ، زیبایی

تالارنامه - مرجع تخصصی مشاغل مرتبط با عروسی

زبان عشق همسر؛معجزه کلمات

زبان عشق همسر؛معجزه کلمات

تعریف و تمجید می تواند یک ابزار بسیار موثر باشد. البته، خیلی از این تعریف و تمجیدها ممکن است باعث شود مردی نیازمند به نظر برسید. باید یک تعادل مناسب را حفظ کنید. پس چه باید بکنید؟ باید از موضع قدرت این تعریف کردن را انجام دهید. اگر بتوانید در این فرم ارتباط ماهر شوید، آنوقت طرفتان شما را فردی قوی می بیند و برای توجه و تایید شما بیقراری می کند.

۱. به خودمان یادآوری کنیم که «حرف‌های تأییدی» اولین زبان عشق همسر شماست. جملات زیر را روی یک کارت ۵×۳ نوشته و روی آینه یا هر جای دیگری که هر روز آن را می‌بینید بگذارید.
حرف‌ها مهم هستند!
حرف‌ها مهم هستند!
حرف‌ها مهم هستند!
۲. به مدت یک هفت تمام حرف‌های تأییدی که هر روز به همسرتان گفته‌اید را به صورت کتبی مرتباً یادداشت کنید. روز دوشنبه گفتم:
«چه غذای خوب و عالی درست کرده‌ای!»
«در آن لباس واقعاً شیک و قشنگ به نظر می‌آیی!»
«به خاطر بردن لباس‌ها به خشک‌شویی واقعاً از تو ممنونم.»
روز سه‌شنبه گفتم:
و…
«ممکن است از اینکه چقدر خوب (یا چقدر بد) از حرف‌های تأییدی استفاده می‌کنید، متعجب شوید.

۳. برنامه‌ای ترتیب دهید که هر روز به مدت یک ماه به شکلی متفاوت از دیروز، همسرتان را تحسین و تمجید کنید. اگر «مصرف روزانه یک سیب شما را از بیماری و دکتر دور می‌کند» شاید تحسین و تعریف روزانه مستمر هم شما را از یک مشاور دور کند (شاید بخواهید که این تعریف و تمجیدها را یادداشت کنید، پس از حرف‌های تکراری استفاده نکنید)

۴. زمانی که تلویزیون تماشا می‌کنید،‌ مطالعه می‌کنید و یا به گفتگوهای مردم گوش می‌کنید، به دنبال حرف‌های تأییدی باشید که دیگران استفاده می‌کنند. آن حرف‌ها را در یک دفترچه یادداشت کنید. یا به صورت کامپیوتری ذخیره کنید. و به طور مکرّر این‌ها را بخوانید. نمونه‌هایی را که می‌توانید در مورد همسرتان استفاده کنید، انتخاب کنید و تاریخی را که از آنها استفاده می‌کنید نیز یادداشت نمایید. دفترچه شما کتاب عشق شما می‌شود. به یاد داشته باشید که حرف‌ها مهم هستند!

۵. یک نامه عشقی، پاراگراف عشقی یا یک جمله عشقی برای همسرتان بنویسید و آن را بی سر و صدا یا های و هوی به او بدهید. ممکن است روزی نامه عشقی‌تان را که در جای دنجی پنهان شده، پیدا کنید. حرف‌ها مهم هستند!

۶. همسرتان را در حضور پدر و مادر یا دوستانش تحسین و تمجید کنید. شما هم اعتبار مضاعفی به دست می‌آورید: به این ترتیب همسرتان عشق و محبت شما را احساس می‌کند و والدین او نیز احساس خوشبختی و شادکامی می‌کنند که چنین داماد یا عروس خوبی دارند.

۷. توانایی‌های همسرتان را بیابید و به او بگویید چقدر برای توانایی‌هایش ارزش قائل هستید! فرصت‌هایی هست که او واقعاً سخت تلاش می‌کند تا از موفقیت و شهرتش لذت ببرد.

۸. به فرزندانتان چه در حضور و چه در پشت سر همسرتان بگویید که مادر یا پدر خوب و عالی دارند.

 

منبع : کتاب راز ماندگاری عشق (فاطمه خادمیان )

کانال تالارنامه,مجله